PM: Uus Tallinna raekoda valmib nelja aastaga

30. mai 2006, 07:41

Riigifirma Tallinna Sadam nõustus linnavalitsuse esindushoone ehitamisega kesklinna sadama ja Kadrioru vahel olevale mereäärsele tühermaale.

Uus peahoone peaks valmis saama nelja aastaga, kirjutab Postimees.

Uus peahoone ja selle juurde rajatav autoparkla kerkiks nii reformimata riigimaale kui ka ASi Tallinna Sadam maadele. Tallinna Sadam on ka ise huvitatud praegu tarbetult seisva maa kasutuselevõtust ning ettevõtte kinnisvaraarenduse projektijuhi Hannes Kuhlbachi sõnul pole nad linnavalitsuse uue maja ehitamise vastu.

Kuhlbach ütles, et koos linnaga tehakse praegu alale eskiiskavandit ning sinna joonistatakse kindlasti peale ka linna uus esindusmaja.

Samas märkis ta, et firma ei kavatse linnale maad uue maja rajamiseks kinkida. 'Maaküsimuse lahendamiseks on erinevaid variante ja kindlasti jõuame kokkuleppele,' lausus. 'Kuid andmise ja kinkimise variant on välistatud.'

Ühe võimalusena ostaks linn vajaliku maa sadamalt lihtsalt ära, kuid see tähendab suurt ühekordset makset. Teise võimalusena saaks linn maa näiteks hoonestusõigusega, tasudes riigifirmale igakuist hoonestusõiguse tasu.

Tallinna abilinnapea Kalev Kallo sõnul käivad riigifirmaga praegu läbirääkimised ning need peaksid tooma vastuse ka sellele küsimusele.

Linnavalitsus kavatseb oma homsel istungil heaks kiita uue peahoone rajamise kesklinna sadama ja Kadrioru vahelisele alale, mis hakkab tulevikus piirnema Petrooleumi tänava pikenduse, rajatava Põhjaväila ning merega.

Eelnõu kohaselt saab maja valmis nelja aastaga ehk kui linnavolikogu suvel maja asukoha heaks kiidab, valmib see 2010. aastal.

Tallinna peaarhitekti Igor Volkovi sõnul on oluline, et samal ajal oleks kindlasti valmis ka mitmetasandiline Russalka ristmik ja sealt mere äärde pöörav Põhjaväil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing