EPL: Tapa leivatehases käivitub Baltimaade moodsaim tootmisliin

30. mai 2006, 07:14

Hagari kaubamärki kasutav AS Hallik küpsetab sellest kuust leiba Tapa leivatehasesse paigaldatud Baltimaade nüüdisaegseimal tootmisliinil.

Vanade leivaahjude asemele on paigaldatud 24 meetri pikkune täisautomaatse juhtimisega küpsetusliin, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmise aasta oktoobris ostetud pankrotistunud leivatehase ümberehitustööd läksid maksma 10 miljonit krooni, seadmetele kulus kokku 25 miljonit krooni. ASi Hallik turundusjuht Marika Tali ütles, et 6. juunil pidulikult avatavas Tapa leivatehases valmivad koorikleivad, kuklid, väikesaiad ja ka eelküpsetatud kuklid, batoonsaiad ja kondiitritooted jäävad Tamsalu tehase toota.

Tali sõnul on sel aastal uue liini toodang suunatud eelkõige koduturule. Kuna aga liini võimsus lubab valmistada toodangut ka välisturgudele, siis järgmise aasta algusest alustatakse eksporti, läbirääkimised lepingute asjus juba käivad.

Uue liini tootmisvõimsus on 1000 kilogrammi tunnis. Aastas on AS Hallikul kavas toota Tapal üle 5,5 miljoni kilogrammi pagaritooteid nii Eesti turule kui ka ekspordiks teistesse Balti riikidesse ja Soome.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing