Kohus kinnitas Mart ja Mari-Ann Susi lihtmenetluse kokkuleppe

30. mai 2006, 16:34

Kokkuleppe kohaselt karistas kohus Mari-Ann Susi 3-aastase ja Mart Susi 5-aastase tingimisi vangistusega, mõlema katseajaks on 3 aastat.

Harju Maakohus kinnitas Põhja ringkonnaprokurör Kadri Välingu, süüdistatavate Mari-Ann ja Mart Susi ning nende esindajate Vahur Kivistiku ja Aadu Lubergi vahel sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe.

Kokkulepe Susidega sõlmiti prokuröri-poolsel rangel eeltingimusel, et kõik OÜ Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahaldusega (lühendatult CRÜV, pankrotis) seotud tsiviilhagid ja nõuded saavad lahendatud Susidega kokkuleppel. Susidel tuleb hüvitada oma kuritegudega tekitatud kahju.

Kokkuleppe sõlmimiseks andsid oma nõusoleku tsiviilhagejad (CRÜV ja Maksu – ja Tolliamet) ning pankrotihaldur.

Susid loobuvad kõigist enda poolt esitatud või esitamisele kuuluvatest nõuetest CRÜV pankrotimenetluses. Mart Susi loobub ka kõigist hagiavaldustest, apellatsioonkaebustest ja nõuetest, samuti loetakse võlausaldajate nõuded Suside suhtes ammendatuks.

Concordia Rahvusvahelise Ülikooli endist rektori Mart Susi ja endist prorektorit Mari-Ann Susi süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamise teel võõra vara riisumises suures ulatuses, äriregistri pidajale tahtlikult ebaõigete andmete esitamises, maksusumma kinni pidamata jätmises ning ametiseisundit ära kasutades asutusele suure varalise kahju põhjustamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing