Hansa Investeerimisfondid toob homme turule kaks uut fondi

31. mai 2006, 12:40

1. juunist pakub Hansa Investeerimisfondid kahte uut investeerimisfondi - Hansa Ida-Euroopa Kinnisvara Aktsiafondi ja Hansa Kesk-Aasia Aktsiafondi.

Fondid on noteeritud eurodes ning osakutega saab kaubelda igapäevaselt.

Hansa Ida-Euroopa Kinnisvara Aktsiafond investeerib Ida-Euroopa kinnisvaraarendajate, vahendajate, ehitusfirmade, suurte kinnisvaraomanike ja teiste regiooni kinnisvarasektori kasvust võitvate ettevõtete aktsiatesse. Fond võib investeerida ka väljaspool Ida-Euroopat asuvate kinnisvarasektoris tegutsevatesse ettevõtetesse, mille tegevuse edukus on seotud Ida-Euroopa kinnisvaraturuga.

Kui kinnisvarafondid on reeglina tavainvestoritele raskesti ligipääsetavad, ebalikviidsed ja kontsentreeritud kindlale riigile või väiksemale regioonile, siis Hansa Ida-Euroopa Kinnisvara Aktsiafondi eesmärk on pakkuda tavainvestorile juurdepääsu kogu Ida-Euroopa kinnisvarasektori arengule.

Hansa Kesk-Aasia Aktsiafond investeerib Kesk-Aasias (näiteks Kasahstanis, Armeenias, Aserbaidžaanis) tegutsevate ettevõtete aktsiatesse. Fondi portfellihalduri Jelena Fedotova sõnul peitub regiooni atraktiivsus eeskätt piirkonna tooraineterikkusel ja viimaste aastate kiirel majanduskasvul. „Kaspia mere naftavarud ei jää hinnanguliselt palju alla Pärsia lahe regiooni omadele, seega on regiooni potentsiaal toorainetarnijana väga suur,” sõnas Fedotova.

Regiooni võtmeriik Kasahstan on Balti riikide järel edukaim endine NSVL osa, riigi positsioon Hiina naabruses ja tohutud maavarareservid teevad Kasahstanist ühe huvitavama areneva turu maailmas. Investeeringud Kesk-Aasiasse on avatud suurele volatiilsusele maailma tooraineturgudel, mistõttu on fond sobilik väga kõrge riskitaluvusega investoritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing