USA börsid: kõik Dow Jones indeksisse kuuluvad aktsiad langesid

31. mai 2006, 11:01

Eile langesid kõik USA kvaliteetaktsiate liikumist jälgiva Dow Jones tööstuskeskmise kolmkümmend aktsiakomponenti.

Viimati oli nii üleüldine languspäev börsil 2004. aasta septembris.
Indeksit ja kogu turgu rõhus maailma suurim jaekaubanduskett Wal Mart Stores, mis ütles et vähemalt aasta aega tegutsenud USA poodides ulatus mais müügikasv 2,3 protsendini.
Tulemus ühtis firma kõige pessimistlikuma prognoosiga.
Jaekaubandusfirma sõnul pärsib müüki kallinev kütuse hind ja tõusnud kommunaalkulud, mis kisub (eriti madalapalgaliste) tarbimistempot allapoole.

Wal-Marti aktsia langes 2,7%, tasemeni 48,30 dollarit.

Dow Jones indeks vajus eile 1,63%, sulgudes 11094,43 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks andis järele 2,06%, peatudes 2164,74 punktil.

Investorid oli mures ka odavneva dollari pärast, kuna see tõstab importkaupade hindu ning võib tekitada inflatsioonisurvet.
Dollaril oli eile juhtivate maailma valuutade vastu viimase kuue kuu suurim kukkumine, kuna USAs avaldatud maikuu tarbijausaldusindeks kukkus viimase kolme kuu madalaima tasemeni.

Inflatsioonisurvet tõstis ka nafta hind, mis tõusis New Yorgi börsil taas üle 72 dollari barrelist. Kütuse hinnale mõjus turgutavalt jätkuvalt kasvav nõudlus Hiina suunalt ja hirm võimalike tootmiskatke ees Iraanist, mis ei jõua Lääne riikidega kokkuleppele oma tuumaprogrammi suhtes.

Üleüldise negatiivse meelestatuse taustal ei suutnud eile positiivselt päeva lõpetada naftasektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing