Eesti Energia partner elektrienergia müügiks Soomes on Solidus OY

31. mai 2006, 11:25

Eesti Energia sõlmis Solidus OY-ga lepingu Soome turul elektrienergia müümiseks.

Äsja sõlmitud lepingu kohaselt hakkab Solidus Oy haldama Eesti Energia poolt Põhjamaade turule müüdava elektri hinnariske ja pakub Eesti Energiale elektriturualaseid eksperditeenuseid.

Kuigi füüsiline energiakaubandus hakkab reaalselt toimima peale Estlinki merekaabli valmimist 2006. aasta lõpul, käivitub ettevõtete koostöö juba varem.

“Estlinki kaabel ühendab esmakordselt Balti- ja Põhjamaade elektrivõrgud ning annab meile võimaluse osta ja müüa elektrit vastavalt turuhinnale,” selgitab Eesti Energia juhatuse liige Tiit Nigul. “Selleks, et avatud turul edu saavutada, vajame vastavat kompetentsi ja kogemusi. Koostöö Solidusega pakub meile soodsa võimaluse tegelda elektrikaubandusega ja hallata sellega seonduvaid riske Põhjamaades,” lisab Nigul.

Aastal 2005 asutatud Solidus Oy tegutseb elektribörsi Nord Pool liikmena, hallates oma klientide elektriportfelle, ning pakkudes elektriturul tegutsemisega ja riskihaldusega seonduvaid nõustamis- ja ekspertteenuseid.

Estlinki elektrikaabli koguvõimsus on 350 megavatti. Eesti Energia kaasomandiosa kaablit haldavas Nordic Energy Linkis on 40 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing