SLK muudab jaanipäevaperioodiks parvlaevade broneeringusüsteemi

01. juuni 2006, 10:54

Saaremaa Laevakompanii (SLK) muudab jaanipäevaperioodil Kuivastu-Virtsu liini broneeringusüsteemi ja toob reisijaid vedama neli parvlaeva.

Sõidugraafik tiheneb ka Rohuküla-Heltermaa liinil, teatas ettevõte.

SLK teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinil jaanipäeva nädalavahetusel oodata võrreldes eelmiste aastatega oluliselt suuremat nõudlust. ?Selle põhjusteks on tavapärasest lühem pühade nädalavahetus, mis nõudlusel hajuda ei võimalda ning 23. juunil Saaremaa lähistel toimuv suur sõjalaevastiku mereparaad,? ütles Hiiuväin.

Saaremaa ja mandri vahelisele liinile tuleb reisijaid teenindama kokku neli parvlaeva, parvlaevadele Viire ja Regula lisanduvad ka Koguva ja Harilaid. Täiendavate laevade lisamisega suureneb üleveomaht ja seetõttu suurendatakse ka reiside broneeringulimiite.

Hiiuväina sõnul võtab hommikuste reiside broneeringumahtude suurendamine veidi pinget maha õhtustelt, niigi ülekoormatud reisidelt ning motiveerib inimesi sõitma väiksema nõudlusega aegadel. ?Broneeringuga sõidukid laaditakse esimesele väljuvale laevale, et kiirendada laadimisprotsessi. See tähendab, et täistunniks broneeritud sõiduk võib sattuda ka veidi varem või hiljem väljuvale laevale,? lisas Hiiuväin.

Kuivastu-Virtsu liinil väljuvad reisid suviti praktiliselt iga tunni järel. Kahe laeva lisandudes täieneb sõiduplaan veelgi. Alates 16. juunist toimuvad Kuivastu-Virtsu laevaliinil nädalavahetustel ka kuus öist reisi nädalas ning vajadusel teeb SLK täiendavaid reise.

Rohuküla-Heltermaa liinil toimuvad vastavalt jaanipäeva erigraafikule 22. juunil 18, 23. juunil ja 25. juunil 16 ning 24. juunil 12 reisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing