Valitsus otsustas majandustegevuse eest kaitsta 875 ha eramaad Tartu maakonnas

01. juuni 2006, 11:05

Täna otsustas valitsus kaitse alla võtta 37 235 ha hoiualasid Tartu maakonnas, millest moodustab eramaa umbes 875 ha. Maid kaitstakse majandustegevuse eest.

Keskkonnaminister Villu Reiljani sõnul on Tartu maakonnas plaanitud hoiualadena kaitse alla võtta Age oru, Elva jõe, Emajõe suudmeala, Ilusaoja, Kallaste, Lahepera, Lavatsi järve, Mustjärve, Loode-Peipsi, Peeda jõe-Idaoja, Raja-Kärevere, Viisjagu järve ja Võrtsjärve hoiualad.

Loode-Peipsi hoiuala, mis hõlmab ainult järve veeala, piirneb lisaks Tartu maakonnale ka Ida-Viru ja Jõgeva maakonnaga. Elva jõe hoiuala ulatub ka Valga maakonda ning Võrtsjärve hoiuala Viljandi ja Valga maakonda.

Valitsuse vastavas määruses käsitletakse ainult hoiualade Taru maakonda jäävaid osi ning Võrtsjärve ja Loode-Peipsi hoiuala Tartu maakonnaga piirnevat osa.

Tartu maakonna hoiualad on moodustatud viimastel aastatel tehtud loodusinventuuride, sealhulgas aastatel 2001?2003 korraldatud programmi Natura 2000 raames korraldatud liikide ja koosluste inventeerimise tulemusena valitud väärtuslike poollooduslike koosluste, soode ja metsade, veekogude, tähtsate linnualade ja ohustatud liikide baasil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing