PM: Palmaru lubas eksperte eirates endise valuutapoe lammutada

02. juuni 2006, 07:57

Kultuuriminister Raivo Palmaru lükkas tagasi ekspertide soovituse võtta kaitse alla Tallinna südalinnas asuv endine valuutapood.

Stockmanni naabruses aadressil Tartu maantee 17 asuva endise valuutapoe ja praeguse Parlamendi ööklubi hoonet soovitasid ministril kaitse alla võtta nii moodsat arhitektuuri kaitsva rahvusvahelise ühingu DOCOMOMO Eesti esindus, riigi muinsuskaitseamet kui ka ministeeriumi juures koos käiv ning ekspertidest koosnev muinsuskaitsenõukogu.

Keskerakondlane Palmaru teatas aga eile, et ei pea mullu muinsuskaitseameti ajutise kaitse alla võetud hoone tunnistamist mälestiseks põhjendatuks. Maja ajutine kaitse lõpeb täna, kirjutab Postimees.

Maja kuulub praegu Tartu ärimeeste Urmas Pasti ja Juhan Kolgi ettevõttele OÜ Viis Veeringut ning krundile on taotletud kuni 44-korruselise hoone rajamise õigust.

Tallinna linnaplaneerimise eest vastutav ning samuti Keskerakonda kuuluv abilinnapea Kalev Kallo on varem saatnud Palmarule kirja, milles palus, et endist valuutapoodi kaitse alla ei võetaks.

Kui minister oleks endise valuutapoe kaitse alla võtnud, poleks maja enam lammutada saanud ning firma oleks pidanud loobuma kümneid miljoneid kroone tulu tuua tõotanud ehitusplaanist.

Muinsuskaitsenõukokku kuuluv Eesti Kunstiakadeemia professor Krista Kodres ütles, et on ministri otsuses sügavalt pettunud ning peatselt kogunev nõukogu peab nüüd otsustama, kas on üldse mõtet suure ekspertide seltskonnaga koos käia ja ministrile soovitusi jagada.

'Minu arvates olid maja kaitse alla võtmise põhjendused vägagi piisavad, nähtavasti on aga seal taga kellegi huvid,' lausus Kodres.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing