Ungari OTP aktsia regeeris Ukraina panga ostu-uudisele tõusuga

Annika Matson 02. juuni 2006, 10:52

Ungari suurima panga OTP aktsiad on täna tõusnud 2,2%, kui firma teatas, et võtab üle Raiffeisen International panga Ukraina üksuse, vahendab Bloomberg.

Raiffeiseni aktsia reageeris uudisele Viini börsil 4protsendilise tõusuga.

OTP maksab panga 100 protsendi aktsiate eest 650 miljonit eurot. See on Ida-Euroopa suurima laenuandja seni suurim ost.

Raiffeisen International panga Ukraina üksus on hetkel riigi suuruselt seitsmes pank. 'Hind oli kõrge, aga sellist hinda tulebki maksta, et saada uuel, tohutu potentsiaaliga turul jalg ukse vahele,' ütles Deutsche Banki Varssavi üksuse analüütik Dariusz Gorski. Ta lisas, et see ülevõtmine oli OTP puhul hea idee, aga probleeme võib tulla tehingu rahastamisega. Rahastamise teemat ei kommenteerinud pank ka edastatud teates.
OTP lubab nimetatud ostu lõpuni viia septembris. Samuti on pank hetkel ostupakkumised teinud veel viiele pangale. Nende seas veel üks Ukrainas ja üks Venemaal.

Ukraina, kus elab 50 miljonit elanikku, on OTP kuues välisturg. Pank on kohal ka Rumeenias, Bulgaarias, Horvaatias, Serbias ja Slovakkias. OTP panga suuromanik Sandor Csanyi on teatanud, et tahab lähiajal ka suurendada osalusi ostetud pankades Rumeenias, Serbias ja Slovakkias.

OTP aktsiatega kaubeldakse ka Viini börsil. OTP turuväärtus on 2 triljonit forinti (9,8 mld dollarit). Raiffeisen Internationali turuväärtus on 9,4 mld eurot (12 mld dollarit).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing