Rehviliit käivitas kaasaegseima rehvipurusti

02. juuni 2006, 15:38

Jõelähtme prügilas alustas tööd Eesti kaasaegseim rehvipurusti, mis suudab purustada 5- 8 tonni rehve tunnis.

MTÜ Eesti Rehviliit eestvõttel soetatud rehvipurusti maksis 7 miljonit krooni, millest 50 protsenti finantseeriti SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt, teatas Rehviliit. Soetatud rehvipurusti võimaldab tunnis kokku purustada ligi 5- 8 tonni rehve.

„Erinevatel hinnangutel tuuakse Eestisse aastas kokku kusagil 9000 tonni uusi rehve ning sama suur kogus tekib aastas ka nö kasutatud rehve. Kui siia juurde lisada veel viimaste aastakümmnete jooksul kusagil lihtsalt vedelevad rehvid, siis saama arvestatava koguse. Kuna vanarehvid on võrreldes näiteks paberpakenditega keskkonnaohtlikud jäätmed, siis tuleb neid käidelda ja saadud materjali keskkonnasõbralikult taaskasutusse suunata, “ ütles MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht Kaur Kuurme. „Praktika näitab, et hetkel jõuab kasutatud vanarehvidest jäätmekäitlejateni ligi 25 protsenti. Loodame, et soetatud rehvipurusti ning MTÜ Eesti Rehviliidu ja meie koostööpartnerite poolt loodud üleeestiline rehvide kogumissüsteem suurendavad vanade rehvide taaskasutamist lähitulevikus oluliselt.”

”Uue rehvipurusti puhul suur pluss see, et seda on võimalik hakata tulevikus Eestimaa erinevatesse kogumispunktidesse transportima ja rehve ka kohapeal purustama, ” lisas Kaur Kuurme. ”Hetkel suuname me purustatud rehvidest saadud materjali valdavalt prügilatesse kattematerjaliks ja osa kasutatakse ära teetöödel. Täiendavalt uurime võimalusi, kuidas saaks hakata rehvitükke kasutama energiatoormena.”

MTÜ Eesti Rehviliit transpordib üle Eesti kokku kogutud rehvid Tallinna lähedal asuvasse Jõelähtme prügilasse, kus need rehvipurusti abil purustatakse. Rehvide purustamine toimub hetkel vaid Jõelähtme prügilas seetõttu, sest seal on olemas vajalikud tingimused rehvipurusti tööks ja rehvipuru keskkonnasõbralikuks käitlemiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing