Intel laiendab välkmälu tootmist

07. juuni 2006, 15:30

Intel Corporation teatas, et laiendab oma NOR välkmälul põhinevat tooteportfelli elektroonikaseadmete turu kasvava nõudluse rahuldamiseks.

”Analüütikute hinnangul on NOR välkmälu kasutatavate seadmete turg kasvutrendis ning kahekordistub 2010. aastaks,” ütles Inteli Välkmälu tootegrupi juht Darin Billerbeck. ”Intelil on kindel plaan olla sellel turul laia tootevalikuga.”

Ettevõte hakkab pakkuma 3-voldist versiooni oma StrataFlash Embedded Memory arhitektuurist ning alustab esimeste toodete pakkumist kiiresti kasvas jadavälkmälu (serial flash) segmendis. NOR välkmälu turg hõlmab tarbe- ja tööstuselektroonikat, arvuteid ja sidetehnoloogiat. Analüütikute hinnangul ulatub NOR välkmälu seadmete (v.a. käsiseadmed) turu maht 2006. aastal 2-3 miljardi dollarini.

Uus 3-voldine välkmälu Inteli StrataFlash Embedded Memory perekonnas sobib hästi digiboksidele, tugijaamadele ja võrgundusseadmetele. Uus välkmälu on saadaval erineva mälumahu ning ülesehitusega, mistõttu saab seda kasutada mitmetes seadmetes. 3-voldine välkmälu on hetkel testimisel, tootmisse jõuab see käesoleva aasta viimases kvartalis.

Intel toob jadavälkmälu turule esimesed SPI välkmälutooted, mis tagavad tarbeelektroonikale ja arvutitele kõrge jõudluse ning turvalisuse. Jadavälkmälu vajab vähem kontakte, mis lihtsustab seadmete ülesehitust ning tootmist. DVD-mängijates, digiteleviisorites, printerites ja arvutites kasutusele tulevad jadavälkmälutooted on testimisel, tootmisse jõuavad need käesoleva aasta viimases kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing