PM: Miljoneid maksev põlispuudega majahoov saab eraomaniku

08. juuni 2006, 07:50

Üle nelja miljoni kroonise alghinnaga enampakkumise ümbrikute avamisel selgub täna Tallinna Koidu tänava hoovipargi uus omanik.

Koidu, Kristiina, Videviku ja Virmalise tänava nelinurka jääb pisike hoov, kuhu pool sajandit tagasi rajatud pargi pani keskkonnaministeerium enampakkumisele. Kuna 4116ruutmeetrise krundi sihtotstarve on elamumaa, kardavad kohalikud, et nende akende all kasvavad põlispuud võetakse maha ja õuele rajatakse korterelamu, kirjutab Postimees.

Hoovimaa müügi lükkas tänavu veebruaris käima Koidu 87 korteriühistu, saates keskkonnaministeeriumile kirja sooviga osta oma väikesele krundile juurde osa riigile kuuluvast hoovist. Seepeale pani keskkonnaministeerium kui riigivara valitseja maatüki 4,1 miljoni kroonise alghinnaga enampakkumisele.

Rohelise hoovi enampakkumisele panek ajas ümberkaudsed elanikud ärevaks. Korteriühistud saatsid kaks päeva tagasi müügi peatamiseks kirja Tallinna linnapeale ning ühe maja elanik Urmas Grišakov tegi avalduse halduskohtule.

'Meie õu on tüüpiline Stalini-aegne kvartal, kus majad on ümber ja keskel on pargikene,' kirjeldas ta. 'Müük tuleb igal juhul peatada, sest see rikub avalikku huvi ja võtab elanikelt ühiskasutuses oleva maa.' Juristid Grišakovile erilist võidulootust aga ei anna.

Ka linnapeale saadetud kirjas märgivad ümberkaudsed ühistud, et õueala müügiga rikutakse kunagise planeeringu terviklikkust, avalikkuse huvi ja õigustatud lootust ning eelistatakse kellegi era- või ärihuve.

Enampakkumist korraldava maa-ameti peadirektor Kalev Kangur väitis, et on oodanud Tallinna linnavalitsuselt mingitki reaktsiooni. 'Linn teadis selle maatüki omandamise võimalusest juba kolm aastat tagasi,' sõnas ta. 'Paraku pole pealinn selle krundi küsimuses mitte kunagi meie poole pöördunud.'

Postimehe küsimustele, kas ja mida kavatseb linnavalitsus hoovipargi säilitamiseks pärast müüki ehk eraomandusse sattumist ette võtta, linnavalitsus eile ei vastanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing