PM: Sotsid süüdistavad valitsust põlevkiviga salatsemises

08. juuni 2006, 07:55

Eile valminud avalikus kirjas avaldatakse kartust, et valitsuskoalitsioon kasutab puhkuste perioodi, et võtta vastu põlevkivi kasutamise arengukava.

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel koostatud kirja autorite hinnangul sõltub arengukavast umbes kümne uue põlevkivikaevanduse avamine Virumaal, kirjutab Postimees.

'On kahetsusväärne, kui põlevkivi kasutamise arengukava kujuneb üksnes kattevarjuks ärihuvidele,' märgitakse pöördumises. 'Üha kallinev põlevkiviõli on kahtlemata kasulik müügiartikkel, kuid selle kahju keskkonnale ei ole rahas mõõdetav.'

Arengukava väljatöötamist juhtiv keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Rein Raudsep ütles, et augustis pannakse arengukava eelnõu internetti ja saadetakse ka kooskõlastamiseks. Valitsuse töölauale peab dokument jõudma 15. detsembril.

Avalikule kirjale on allkirja andnud sotside liidrid Ivari Padar, Andres Tarand, Toomas Hendrik Ilves ja Kadi Pärnits. Lisaks leiab sealt Mart Laari, Marek Strandbergi ja Valdur Lahtvee nimed. Kokku on alla kirjutanud 83 inimest.

Praegu uusi põlevkivi kaevandamise lube välja ei anta. See on peatatud arengukava vastuvõtmiseni.

Põlevkivivarudele heidab lisaks Eesti Energiale silma mitu erafirmat, kaevandamisõiguse pärast on juba puhkenud mitu ägedat kohtuvaidlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing