PM: Riik meelitab teadlasi tagasi kodumaale tööle

09. juuni 2006, 07:47

Selleks, et välismaale läinud molekulaarbioloogid kodumaale tagasi meelitada, kavatseb riik anda igaühele neist aastas 780 000 krooni teadusöö tegemiseks.

Molekulaarbioloogide kodumaale tagasikutsumiseks osaleb Eesti Euroopa molekulaarbioloogia organisatsiooni (EMBO) toetusrahaprogrammis, mis on suunatud doktorikraadiga vähemalt kaks aastat välismaal töötanud molekulaarbioloogidele, kirjutab Postimees.

Konkursiga välja valitud teadlastele annab Eesti riik 3-5 aasta jooksul 780 000 krooni aastas oma labori sisseseadmiseks ja teadustöö tegemiseks.

EMBO omakorda pakub neile võimaluse saada osa EMBO young investigator’i (noor teadlane – toim) programmist, mille kaudu saavad teadlased osaleda konverentsidel ja suhelda teiste sama ala inimestega.

Sarnase toetusraha on juba saanud California Ülikoolist Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituuti tööle tulnud teadlane Mart Loog. EMBO ja Howard Hughesi meditsiiniinstituudilt sai ta 1,8 miljonit krooni, millele Eesti riik lisas 0,9 miljonit krooni iseseisva uurimislabori käivitamiseks.

Loogi sõnul oli EMBO toetusest palju abi. Ta lisas, et riigi toetus oli Eestile samuti väga kasulik, sest ühe antud krooni eest saadi välismaalt kaks lisaks.

Loog on rääkinud ka teiste teadlastega, kes tuleksid Eestisse tagasi, kui nad vaid saaksid siin oma tööd jätkata. 'Seetõttu on selliste toetuste jagamine väga hea idee,' märkis ta.

Haridusministeeriumi teadusosakonna peaekspert Margus Harak ütles, et EMBO toetus on küll suunatud ainult molekulaarbioloogidele. Samal ajal valmistab haridusministeerium ette ka oma programmi, et tuua teiste erialade teadlasi Eestisse tagasi, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing