PM: Ajalooline Bekkeri veetorn Koplis on viie miljoni krooni eest müügis

09. juuni 2006, 07:35

Pikki aastaid Kopli elanikke joogiveega varustanud Bekkeri veetornist võib saada unikaalne elamu või ateljee.

Kopli poolsaare tipus kõrguv kunagine Bekkeri asunduse veetorn on Kopli linnaosa üks maamärke, mida võib näha juba kaugelt merelt, kirjutab Postimees.

Nüüd on see eelmise sajandi algusest pärit unikaalne ehitis vallasvarana müügis. ERI Kinnisvara maakleri Tiina-Piret Peegli sõnul on veetorni hind 4,85 miljonit krooni. Kuna tegemist on ikka täiesti erilise ehitisega, siis alla kahte-kolme kuud torn ostjat ilmselt ei leia.

Tallinna Vee avalike suhete juhi Karita Salli andmetel ostis eraisik Madis Kaasik veetorni 2000. aastal Tallinna Vee tollaselt kinnisvara haldamisega tegelevalt tütarfirmalt Vesimer Investeeringud 108 000 krooni eest.

Kui ajalooline rajatis praeguse hinnaga ostja leiab, saab Kaasik oma kuue aasta tagused investeeringud ligi 45kordselt tagasi.

'Tallinna veetorniturul ei ole praegu palju pakkumisi, millega võrreldes saaks hinda kas ühele või teisele poole korrigeerida,' vastas välismaal viibiv Kaasik eile Postimehele.

Probleem on selles, et Bekkeri veetorni alune maa ei ole kantud kinnistusraamatusse, vallasvara müük ei ole aga alates septembrist enam võimalik. Tornialust maad on küll ainult 36 ruutmeetrit, kuid tulevane ostja saab omandada veel 800 ruutmeetrit.

Peegli sõnul on vastav kinnistusmenetlus juba käimas ning ka detailplaneering algatatud. Keeruliseks teeb aga asja see, et osa sellest maast kuulub linnale, teine osa Bekkeri sadamale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing