PM: Lennusadamasse võib kerkida kohtupalee

12. juuni 2006, 07:39

Justiitsminister Rein Lang kinnitas reedel Postimehele, et nüüd on tõesti Tallinnas Küti 17/17a asuva Lennusadama pikaleveninud kohtuepopöa lõppenud.

Homseks lubas ministeerium välja töötada plaani, kuidas sadam selle ebaseaduslikult hõivanud kahtlase taustaga ja väidetavalt endise Nõukogude armeega seotud firmadest puhastada, kirjutab Postimees.

'Anname seltsimeestele paar päeva aega oma vallasvara kokku korjata, kaasa võtta ning lahkuda ning territooriumi valvamine lõpetada,' ütles Lang. 'Kui nad vabatahtlikult seda teha ei taha, siis nagunii pöördume kohtutäituri poole ja kui vaja, siis kasutame jõudu.'

Lennusadama tulevikust rääkides märkis Lang, et ministeerium on väga huvitatud rahvusvahelise arhitektuurikonkursi korraldamisest, et lennusadamale ja selle ümbrusele kõige mõistlikum rakendus leida.

Ta tõi näite Ameerika Ühendriikidest, kus kohtuhooned on linnades ühed väärikamad majad, et sisendada inimestele austust õigusemõistmise vastu. 'Miks ei võiks nii ka Tallinnas olla?' küsis Lang.

Kui linnavalitsus plaanib uut uhket raekoda Kadrioru kanti mere äärde, siis tulevane kohtupalee Lennusadama maa-alal võiks sellele kauniks täienduseks olla, leiab justiitsministeerium.

Neid kahte hoonet koos arendades oleks nii linnal kui ka justiitsministeeriumil huvi, et mere äärde tekiks avalik ruum vastukaaluks erainvestorite plaanidele kõik kohad maju täis ehitada.

Sellel ideel on Langi sõnul ka praktiline tähendus. Praegu asuvad Tallinna ja Harjumaa kohtud linnas mitmes kohas laiali, kusjuures hooned on vanad. Nende kruntide müügist saaks justiitsministeerium küllalt raha, et uus uhke kohtumaja ehitada Lennusadamasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing