EPL: Sandor Liivel on head šansid jätkata Eesti Energia juhina

12. juuni 2006, 07:24

Sel nädalal kukub energiafirma juhi kandidaatidel kell avalduste esitamiseks advokaadibüroosse Raidla ja Partnerid.

Komisjon kutsub kuni viis liiget järgmisse vooru, kus palutakse koostada visioon Eesti Energia arengust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Samas võib komisjon ka kõik kandidaadid tagasi lükata ning Eesti Energia uus juht, kes detsembrist ametisse astub, ei pruugi üldse nende seast tulla.

Eesti Päevalehe andmetel on firma nõukogus arusaam, et Liive on oma tööga hästi hakkama saanud. See peegeldub ka võrdlemisi kesises kandideerimisaktiivsuses. Oodatakse ligi kümmekonda kandidaati, kelle seas väga tuntud endisi tippjuhte vähemalt praeguse seisuga ei ole. Osavõtt on praegustel andmetel leige, tung Eesti Energia juhiks on väiksem kui Tallinna Sadama viimase juhikonkursi puhul.

'Minul on kogu aeg olnud küsimus, mis mõte sel juhikonkursil on, aga üldkoosolek on avaldanud arvamust, et see on vajalik,' ütles Eesti Energia nõukogu liige Janno Reiljan. 'Juhatus funktsioneerib hästi ja ma ei pea konkurssi sellistes tingimustes vajalikuks. Aga keegi tahab pingutatult näidata, et konkursiga kontrollitakse, kas äkki on paremaid juhte.' Reiljani sõnul on Liivel kandideerides teiste ees suured eelised. Liive on enda kandideerimisest. ka teatanud.

Majandusministri nõunik ja Eesti Energia nõukogu liige Heido Vitsur ütles, et konkurssi on vaja, sest seda lubati ka möödunud sügisel, aga toona jäädi hiljaks. 'Tahame rakendada põhimõtet, et riigiettevõtete juhid tuleb valida avalikult,' ütles ta. Vitsur ei soovinud anda hinnangut Liive juhtimisele, öeldes, et poolehoiu avaldamine ühele kandidaadile oleks tema panemine konkursil eelisolukorda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing