Hansapank uuendab 80 mln kr eest kontorite töökorraldust ja disaini

13. juuni 2006, 14:14

Hansapank uuendab 80 mln kr eest pangakontoreid, jagades sularahaga ja sularahata tehingud eraldi töökohtadele.

Hansapank alustab kompleksseid uuendusi oma jaotusvõrgus, millest ulatuslikeim on uue töökorralduse ja disaini sisseviimine pangakontoritesse. Uuendusteks investeeritakse panga teatel tänavu viis miljonit eurot (78 mln kr).

Hansapank Eesti peadirektori Priit Põldoja sõnul on üks Hansapanga konkurentsieeliseid lai ja kvaliteetne jaotusvõrk, mis aga vajab uuendusi.

'Eesmärk on muutuda klassikalisest rangest pangamajast kliendi igapäevase elu üheks meeldivaks osaks. Lähtuvalt meie visioonist 'Sinu lähedal, sinuga koos' muutub kontorite ilme ja ülesehitus erksaks, sõbralikuks, mugavaks ning loogiliseks,' rääkis Põldoja.

Kogu kliendile nähaolev osa pangast lahendatakse ühtse tervikuna – välisfassaadid, pangaautomaadid, sisedisain, reklaammaterjalid.

Kontor jaotatakse kliendi vajadustest lähtuvalt tootemaailmadeks: iseteenindus, igapäevased arveldused, investeerimine, laenamine, äriklientide teenindamine.

Hansapanga jaepanganduse tegevdirektor Margus Rink kinnitas, et sularahaga ja sularahata tehingute jagamine eraldi töökohtadele muudab teeninduse kiiremaks. 'Sularahata teeninduskohtadel kaob ka barjäär kliendi ja teenindaja vahelt ehk lett,' kirjeldas ta. Ümber paigutatakse ka kontoris olevad reklaamid, et telleri laud oleks neist vaba ja klient saaks lihtsamalt teenindaja poole pöörduda.

'Klientidele oluline muudatus peaks olema infotöötaja rolli muutumine – temast saab kliendi vastuvõtja ja juhendaja ruumis liikumisel. Infotöötajate tervitab klienti juba uksel ning tema juurde pääsemiseks pole vaja järjekorranumbrit võtta,' selgitas Rink.

Hansapanga peamajas Tallinnas Liivalaia tänaval asuvas kontoris on remonditööd uuele kontseptsioonile üleminekuks juba alanud, uuendatud kontor avatakse septembris. Teised suuremad kontorid uuendatakse 2007. aasta jooksul. Sama kontseptsiooni võtavad kasutusele ka Hansapanga Grupi kontorid Lätis ja Leedus.

Kõige kiiremini saavad uue näo pangaautomaadid – nende ümberkorraldamine viiakse läbi selle aasta teises pooles. Hansapangal on suurim kontorivõrk Eestis - 98 kontorit. Pangaautomaatide arv ulatub 478ni.

Kontorite uut kontseptsiooni aitas luua konsultatsioonifirma Allen International, kes on keskendunud finantssektori strateegilisele disainile. Allen Internationali teenuseid on kasutanud 120 panka üle maailma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing