Tallinn kinnitab kahe linnaosa üldplaneeringu lähteülesande

13. juuni 2006, 12:45

Tallinna linnavalitsus kavatseb homsel istungil kinnitada Haabersti ja Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneeringu lähteülesanded.

Linnaosa üldplaneering määratleb linnaosa territooriumi edasised arengusuunad ja alade kasutusotstarbed. Abilinnapea Kalev Kallo sõnul loob üldplaneering eeldused Põhja-Tallinna arengupotentsiaali teostamiseks ning Haabersti linnaruumi korrastamiseks.

Põhja-Tallinna üldplaneeringuga nähakse ette Kopli kaubajaama ümberkujundamine büroo- ja elamualaks, määratakse täiendavad miljööalad ning määratletakse sadama-alade tulevik. Üldplaneeringu koostamise käigus tuleb välja töötada ka linnaosa linna teiste piirkondadega siduvad toimivad ja loogilised liiklusskeemid.

Haabersti linnaosa üldplaneeringu eesmärgiks on käsitleda linnaosa edasist arengut ühtses terviklikus dokumendis ning täpsemalt kui varasemates Haabersti linnaosa arengut puudutavates planeeringukavades.

Tallinna volikogu algatas Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneeringu koostamise tänavu 26. jaanuaril ja Haabersti linnaosa üldplaneeringu koostamise 23. märtsil.

Linnaosade üldplaneeringute koostamist korraldab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing