PM: Reklaamiärimehel lasub pedofiiliakahtlus

13. juuni 2006, 07:57

Postimehe andmetel on kunagine ajakirjanik ja praegune reklaamiärimees Toomas H. Liiv võetud vahi alla poiste seksuaalse väärkohtlemise kahtlustuse tõttu.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Lea Pähkel ja prefektuuri lastekaitsetalituse juht Pille Alaver ei soovinud eile avalikkuse ette toodud poiste ahistamise teemalise uudise peategelase nime öelda.

'Ehk piisab, kui ütleme, et tegemist on heal järjel oleva meesterahvaga, kellel on kindlasti suur tutvusringkond,' lisas Pähkel.

Postimehe andmetel on tegemist Toomas H. Liiviga, kelle Põhja ringkonnaprokuratuuri ja prefektuuri lastekaitsetalituse töötajad pidasid kinni 30. mail ühe Tallinna kooli juurest. 'Mees oli seal ühe lapse pärast, kuid miks täpsemalt, seda veel ei ütle,' lisas Alaver.

Juba päev hiljem otsis politsei läbi kahtlusaluse Harjumaa kodu. Prokuratuuri teatel leiti sealt arvukalt lasteporno materjale paberkandjatel, fotonegatiive ja fotosid alasti poistest. «Need pildid olid tal kenasti albumites ja seisid lihtsalt riiulitel,» lisas Alaver.

Prokurör Pähkli sõnul konfiskeeriti mehe kodus tema arvuti. Selle sisu on veel läbi uurimata, nagu on enamik majast kaasa võetud fotofilme ilmutamata. 'Praegu on olemas pildid kolmest poisist, kuid me ei välista, et neid võib lisanduda. Möödas on ju alles 12 päeva,' lisas Pähkel.

Prokuröri sõnul eelnes kahtlusaluse vahistamisele pikk jälitustöö, mis käivitus juba märtsis. Otsa ei teinud lahti mitte politseisse pöördunud lapsevanemad, vaid vihje, et mees käib poistega sageli välismaal reisil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing