Tallinna linnavalitsus tahab luua linnauuringute büroo

14. juuni 2006, 14:12

Tallinna on esitanud volikogule ettepaneku luua linnavalitusese juurde lähiajal linnauuringute büroo, mis hakkaks uurima linna arengule olulisi probleeme.

Tallinna linnakantselei arendusdirektor Urmas Halliku sõnul pole linnauuringute bürool mingit seost kunagise linnavalituses rahvaküsitlustebürooga, mis veel 2002. aastal uuris rahva meelsust näiteks vabaduskella ja Harju tänava haljastuse küsimustes.

„Tegu on täiesti uue üksusega nagu ka eelmise aasta algul loodud linnakantselei arenguteenistus. Kui meie töö on koordineerida linna arengu kavandamist, linna arengustrateegi ettevalmistamist, siis ühtegi arengukava ei saa teha kui selle taga pole analüüsi, uuringut. Vaja on arengudokumentide taha sotsioloogilist, demograafilist ekspertiisi,” põhjendas Hallik.

Linnauuringute büroo saaks olema vahelülina teadusasutuste ja linna vahele.
Hetkel on linna partneriteks Tehnika Ülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Tuleviku, Uuringute Instituut. Lisaks kootöölepingud teiste Eesti ülikoolidega. „Oleme arutanud linnauuringute vajadust mitme ülikooli dekaani, professoriga, kes kõik on kinnitanud et täna ei suuda ülikoolid ise finantseerida linnauuringute laborit ja õppetoolide ülevalpidamist. Küsimus on selles, et linna on vaja uurida. Kui räägime ummikutest või linnanoorsoo spetsiifilistest probleemidest, valglinnastumisest, siis neid probleeme ei saa emotsionaalselt lahendada. Meie uuringuline pool on hetkel väga nõrk. Kui Tallinnas pole ühtegi linnauuringu professuuri, siis Helsingis on neid üheksa ning linnal on suur roll nende finantseerimisel,” sõnas Hallik.

Loodav üksus saaks olema kaheliikmeline, kus üks spetsilist tegeleb puhtalt teaduse poolega ning oleks akadeemilistes ringkondades aktsepteeritav isik, teise õlule jääksid bürokraatiaga seotud asjaajamised. Mis puudutab võimalikke kandidaate ametipostidele, siis Halliku sõnul ei kuulutata enne konkurssi, kui volikogu pole öelnud oma „jah” sõna. Kui palju võiks kahe ametikoha loomine maksma minna, ei oska praegu Hallik öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing