PM: Parkijad peavad Tallinnas suuremal alal kukrut kergendama

14. juuni 2006, 07:51

Tallinn plaanib aasta pärast kesklinna tasulise parkimise ala kuni kolmandiku võrra laiendada.

Maksuliseks muutuvad Kadriorg kuni Poska tänavani ja Kelmiküla ning Kassisaba kuni Tehnika tänavani, kirjutab Postimees.

'Ei ole midagi teha, kesklinna piirkonnast tuleb autosid vähemaks saada,' põhjendas Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli vajadust muuta piirkonnad tasuliseks parkimisalaks. 'Samuti on eesmärgiks suurendada linna parkimistulu,' lisas ta.

Esialgse kava järgi kulgeks uue tasulise vööndi piir mööda raudteed ja Tehnika tänavat Pärnu maantee viaduktist Toompuiesteeni, hõlmates Väike- ja Suur-Ameerika tänava ning Kassisaba ja Kelmiküla alad. Samuti laieneks tasuline parkimisala Kadriorus kuni Poska tänavani.

Parkimisala laiendamisega suureneks linna parkimistulu koos viivistasudega eeldatavasti kaheksa kuni kümme miljonit krooni aastas, pakub täna linnavalitsuses arutusele tulev Tallinna eelarvestrateegia eelnõu.

Tallinna transpordiameti parkimiskorralduse osakonna juhataja Aado Kuuse sõnul uurib linn igas kvartalis praeguse tasulise parkimisala täituvust. Kui see ulatub 85-90 protsendini, hakkavad autod kohta otsides ringi sõitma ja koormavad nii tänavaid veelgi.

'Kui autosid lisandub praeguses tempos, on see piir järgmisel aastal käes ja olukorda saab leevendada, kui parkimisala juba praegu laiendada,' märkis Kuuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing