Täna avatakse Saaremaa süvasadam

16. juuni 2006, 11:55

Täna avatakse Ninase külas Tallinna Sadama poolt tellitud ja ligi kümne kuuga ehitatud, kolme kaiga Saaremaa Sadam, teatas ehitaja, AS Merko Ehitus.

'Kuna asupaik oli keskkonnaalaselt nõudlik, siis oli loodusest tulenevate piirangute tingimustes projekti lõpuleviimine meie jaoks suur väljakutse,' ütles Merko Ehituse projektijuht Jüri Läll pressiteates.

Lisaks muutis projekti keerukaks tihe ajagraafik, mistõttu objekti lõviosa jäi sügis-talvisele perioodile. 'Esimesel töökoosolekul 7. juulil oli meil teada, et esimene laev saabub sadamasse 19. mai varahommikul ja selleks ajaks peab sadam valmis olema,' meenutas Läll. Pidulik nurgakivi asetamine toimus 15. augustil 2005.

Peatselt selgus, et algne informatsioon, mille järgi Loode-Saaremaa rannikul Küdema lahes on objekti alune pinnas ühtse plaadina paekivist, ei olnud täpne. Selle asemel oli liiva ja kruusa ning see tingis keset ehitusprotsessi objekti ümber-projekteerimise ja ligi pooleteist kuu pikkuse seisaku, mis ajagraafiku veelgi pingelisemaks muutis.

Läll ütles, et objekt valmis kõiki tuuli ja torme trotsides tänu ligi 30 ettevõtte heale koostööle. Eriti sooviksime Merko Ehituse poolt tunnustada Fort Ehitus OÜ-d, metallitarneid teostanud Ruukki Products ASi, betoontöid teostanud Raunopol ASi ja projekteerijat AS Merin. 'Tänu koostööpartnerite vahelisele meeskonnatööle saime kõigist takistustest hoolimata selle esimese laeva vastu võtta ja saab homme pidulikult objekti ka avada,' ütles Läll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing