PM: Suurklientide soodustused nurjasid margi hinnatõusu

16. juuni 2006, 07:58

Sideamet keelas Eesti Postil postmargi hinda tõsta, sest firma teeb suurklientidele tarbetult suuri allahindlusi ja plaanib põhjendamatuid investeeringuid.

Sideameti asepeadirektori Kaia Kulla hinnangul tegutseb Eesti Post vähetõhusalt riigisisese kirja teenust osutades, samuti polnud hinnatõusu taotluses esitatud kulud objektiivselt mõõdetavad, kirjutab Postimees.

Kulla märkis, et postifirma teeb praegu suurklientidest firmadele tavalisest margihinnast kuni 15protsendilisi allahindlusi. Kulla sõnul võiks Eesti Post allahindlustest loobudes teenida aastas kuni 20 miljonit krooni tulu ja selle rahaga tõsta kirjakandjate palku.

Soov tõsta madalapalgaliste kirjakandjate ja sorteerijate palku oli üks peamisi argumente, miks riiklik postimonopol soovis margihinda tõsta.

Kulla lisas, et hinnatõusu põhjendused olid poolikud. Neis ei olnud arvestatud võimalikku tööjõukulude vähenemist pärast postkontorivõrgu optimeerimist.

Sideameti asejuht kinnitas, et kui Eesti Postil kasvab pakivedu ja otsepostitusega materjalide jaotus, siis pole põhjust nende teenuste osutamiseks vajalikke investeeringuid tehes tõsta postmargi hinda.

'Samuti on vastuoluline, et postifirma soovib suurendada motoriseeritud kannet, aga tööjõu kulu ei vähene, samas üks motoriseeritud kande tegija asendab Eesti Posti sõnul kolme kuni nelja kirjakandjat,' lausus Kulla.

Eesti Posti juhatuse liige Leon Jankelevitš lausus, et milleski süüdi postifirma end ei tunne, ja lubas sideameti keelavat ettekirjutust põhjalikult analüüsida.

Ta märkis, et praeguse margihinnaga jääb riigisisene postiteenus tõenäoliselt sel aastal kokkuvõttes kahjumisse. Samas teenis postifirma umbes 200miljonilise aastakäibega kirjateenusega mullu üle kümne miljoni krooni kasumit ja võib juhtuda, et seegi aasta ei lõppe kahjumiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing