Haigekassa sai 120 miljonilise lisaeelarve

16. juuni 2006, 11:44

Haigekassa nõukogu liikmed kinnitasid tänasel koosolekul haigekassa selle aasta lisaeelarve kogumahus 120,5 miljonit krooni, teatas haigekassa.

120,51 miljonit krooni suunatakse juhatuse ettepanekul tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamiseks.

Eriarstiabis ostetakse lisaeelarve 109,775 miljoni krooni eest täiendavalt endokrinoloogia ja oftalmoloogia ravijuhtusid, günekoloogia, kardioloogia, veresoontekirurgia ja kardiokirurgia, suurte liigeste endoproteesimise, silmakae lõikuste juhtusid.

Ooteaegade lühendamiseks saavad raha juurde onkoloogiliste haiguste järjekorrad, samuti kõrva-nina-kurguhaiguste järjekorrad lastele.

Hooldusravi kuludeks määratud summat suurendatakse lisaeelarvega 9,154 miljoni krooni võrra. Laste ja noorte hambaravi kuludeks läheb kättesaadavuse parandamiseks täiendavalt 1,580 miljonit krooni.

Haigekassa nõukogu esimehe, sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul tähendab tänane haigekassa nõukogu otsus, et raviks ettenähtud maksimumpikkusi rahapuuduse tõttu enam ükski haigla ei ületa.

'Raha on haiglatele 100% garanteeritud. Kui järjekorrad nüüd mõnes haiglas üle ettenähtud maksimumaja venivad, siis on seal tegemist juba haigla töökorralduslike või võimsuse küsimustega,' sõnas Aab.

Aab märkis, et inimestel tasub kindlasti jälgida haigekassa kodulehel olevat analüüsi, mis näitab, kui pikk on järjekord erialati ühes või teises haiglas. 'Patsiendil pole enam kohustust pöörduda kindlasse haiglasse, vaid ta võib valida kõige lühema järjekorraga haigla,' kinnitas Aab. Haigekassa teeb järjekordade analüüsi iga kuu.

Järjekordade info on <#siin=http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/jarjekorrad/>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing