EPL: Juuliku-Tabasalu ühendustee mõju ümbruskonna inimestele ebaselge

19. juuni 2006, 07:31

Harju keskkonnateenistus nõuab Juuliku-Tabasalu ühendustee eelprojekti keskkonnamõju hindajatelt täpsustusi, kuidas mõjutab magistraal ümbruskonna elanikke.

Harju keskkonnateenistuse keskkonnakaitse peaspetsialist Ly Jalakas ütles, et keskkonnamõju hindamise aruannet tuleb enne selle heakskiitmist veel täpsustada, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tahame täpsemat infot selle kohta, kuidas mõjutavad maanteega kaasnevad müra ja õhusaaste elamualasid ning seeläbi inimeste heaolu ja tervist, milliseid leevendavaid meetmeid rakendatakse ja milline on nende tõhusus,' ütles Jalakas.

Juuliku liiklussõlme ja Tabasalu vahele kavandatava kolme valda läbiva 18kilomeetrise ühendustee keskkonnamõju hinnanud aktsiaseltsi Kobras esindaja Anu Oinberg ütles, et aruanne vaadatakse üle ja vajadusel täpsustatakse. 'Eks lõplik valik on üks suur kompromiss. Alati on valida, kas eelistada inimest või loodust,' nentis ta.

165-leheküljelises aruandes märgib Kobras, et liikluskorralduselt on ühendustee autojuhtidele ja ratturitele keerukas. Maanteele pääsuks tuleb kasutada kogujateid, vasakpöördeks sõita ringiga üle mitme ristmiku.

Teede tehnokeskuse projektijuhi Rein Kaselehe sõnul läksid juuni alguses toimunud projekti avalikud arutelud Saku, Saue ja Harku vallas siiski edukalt. 'Sakus leidsime kompromissi, mida oligi oodata. Külarahvas tõi ohvriks ühe maaomaniku kinnistu, kuhu pole veel midagi ehitatud,' ütles Kaseleht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing