PM: Seadusemuudatus surub FIEdele kiivrid pähe

19. juuni 2006, 07:45

Füüsilisest isikust ettevõtjad (FIEd) peavad hakkama seadusemuudatuse tõttu ohtlikke ehitustöid tehes kiivreid kandma ja järgima muid tööohutuse nõudeid.

Töötervishoiu ja tööohutuse reeglid kehtivad praegu vaid palgatöölistele ja FIEd peavad ise vaatama, kuidas hakkama saavad. Näiteks pole neil kohustust kanda ehitusel kiivrit, sellal kui palgatöölistelt seda nõutakse, kirjutab Postimees.

See kõik aga muutub, kui jõustub sotsiaalministeeriumi plaan muuta töötervishoiu ja tööohutuse seadust nii, et ka FIEd peavad hakkama täitma ohutusreegleid. Seadusemuudatus jõustub kõige varem 2007. aasta oktoobris.

Sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna töökeskkonna juhi Ivar Raiki sõnul on muutuse põhjuseks FIEde vähene tähelepanu oma turvalisusele.

Euroopa Liidu statistika näitab, et Euroopas on iseseisvate ettevõtjatega 2,5 korda rohkem surmaga lõppevaid õnnetusi kui töölepingu alusel töötavate töölistega. FIEde suurem õnnetustesse sattumine tekitab aga riigile lisa ravi- ja hoolduskulutusi.

Üheks seadusemuudatuse põhjuseks on ka tõsiasi, et FIEd töötavad tihti koos teiste töölistega ja seetõttu võivad nende tegematajätmised mõjutada töökaaslasi. Kui seadusemuudatus jõustub, peab FIE igas tööolukorras tagama oma tööriistade, kaitsevahendite ja muude seadmete korrasoleku ning neid ohutusreeglite järgi kasutama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing