Peugeot-müüja Rüütmann ajab aktiivselt kinnisvaraäri

19. juuni 2006, 11:35

Peugeot-autode müügile keskendunud Kommest Auto juhatuse esimees ja vähemusaktsionär Toomas Rüütmann ajab aktiivselt oma kinnisvaraäri.

Oma kinnisvara- ja muid investeeringuid korraldab Rüütmann läbi osaühingu TR Majad, mille huviorbiidis on siiani olnud Lääne-Virumaa, peamiselt Rakvere ja Kadrina. TR Majadel on mitu tütar- ja sidusettevõtet, mis tegelevad eri projektidega. Näiteks tütarfirma OÜ Postimaja ehitab Rakveres kortermaja, OÜ Margea Invest tahab aga rajada Rakvere piirile kaubanduskeskust. Kavandatav keskus võtab enda alla 3,9 hektarit ning sinna on planeeritud 34 500 ruutmeetrit kasulikku pinda. Tulevikuplaanidesse on võetud koguni jäähalli rajamine keskuse kõrvale. Kaubanduskeskus peab kava kohaselt valmima 2007. aastal.
Üks TR Majade tütardest, OÜ Grand Cavalier Investeeringud on keskendunud ratsaspordi edendamisele. Ettevõttele kuulub 16 ratsahobust ning ta oli ka üks suurejoonelise Tallinn International Horse Show korraldajatest 2005. aastal Saku suurhallis.
Kuigi siiani on Rüütmanni peamised kinnisvaraprojektid piirdunud Lääne-Virumaaga, on TR Majad 50protsendiline osanik osaühingus Kortermaja, mis läinud aastal ehitas Tartus Turu tänavasse kolm korterelamut. Seejärel võeti ette kolme korterelamu ehitamine Raadimõisa elamurajoonis Mõisa puiesteel. Üks elamutest on ka juba valmis. OÜ Kortermaja kahe viimase aasta müügitulu on olnud vastavalt 23,6 ja 17,8 miljonit krooni.
Veel kuulub TR Majadele 50protsendiline osalus osaühingus T T Õunaaiad, mis on keskendunud puuvilja-ja marjakasvatusele Viljandimaal Pollis koostöös Maaülikooliga.
2005. aasta lõppes osaühingule TR Majad 1,85 miljoni krooni suuruse puhaskasumiga. Ettevõtte varade maht ulatub aga juba üle 46 miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing