Nokia ja Siemens ühendavad võrguseadmete tootmise (täiend.)

19. juuni 2006, 09:23

Nokia Oyj ja Siemens liidavad oma mobiilvõrguseadmete üksused, et tugevamini rinda pista sektori liidri Ericssoniga.

Ühineva kompanii aastakäive ulatuks umbes 15,8 miljardi euroni ja hõlmaks investeerimispank Credit Suisse Group hinnangul mobiilvõrgu seadmete turust maailmas 21% (Ericssonile kuulub turust 26%).

Ühineva firma omanikeks saaks võrdväärselt 50 protsendiga nii Siemens kui ka Nokia, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Tehing peaks lõpule jõudma enne 1. jaanuari 2007 ja vajab kinnitust eelnevat kinnitust riiklike järelevaleorganite poolt.

Siemensi tegevjuht Klaus Kleinfeld on oma kuueteist kuulise ametaja jooksul maha müünud juba ettevõtte mobiiltelefonide tootmise üksuse ja soovib rahaks teha ka teisi mittekasumlikke üksusi.

Nokia võrguseadmete üksuse tegevuskasum oli möödunud aastal 6,56 miljardi eurose käibe juures 855 miljonit eurot. Üksus andis umbes viiendiku firma käibest.
Siemensi kommunikatsiooniüksuse käive oli 2005. aasta septembris lõppenud majandusaasta jooksul 13,1 miljardit eurot ja tegevuskasum 454 miljonit eurot.
Siemensi kommunikatsiooniüksus on nii müügilt kui ka töötajate arvult (54tuhat inimest) Saksa tööstuskonglomeraadi suurim üksus.

„Võrguseadmete divisjon lohiseb Siemensil järgi ja see oleks samm üksuse olukorra parandamiseks,” ütles Fuji Investment Management fondivalitseja Kentaro Ikechi enne teate avalikustamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing