EPL: Topeltmängiv Savisaar andis toetuse Rüütli tagasivalimisele

20. juuni 2006, 07:25

Keskerakond hoiab uue presidendi selgitamise protsessis jätkuvalt kahte rauda tules.

Peaministri ametit ihaldav Keskerakonna esimees Edgar Savisaar andis Rahvaliidu kongressile läkitatud kirjas mõista, et keskerakondlased on valmis valimiskogus toetama president Arnold Rüütli tagasivalimist, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Eelmistel presidendivalimistel andis Keskerakonna ja Rahvaliidu koostöö häid tulemusi ja me avaldame lootust, et mõlemad pooled teevad sellest ka nüüd õigeid järeldusi,' märkis Savisaar pöördumises, mis loeti ette pühapäeval Estonia kontserdisaali kogunenud rahvaliitlastele.

Vähemalt sama tähtsaks küsimuseks pidas Keskerakonna liider 2007. aasta märtsis toimuvaid parlamendivalimisi. 'Võitleme selle eest, et Keskerakond ja Rahvaliit oleks järgmise koalitsiooni moodustajaks. Koos oleme tugevamad,' teatas Savisaar.

Tema oponendid kahtlustavad juba mitmendat kuud, et Savisaar ja Rahvaliidu esimees Villu Reiljan on sõlminud salajase kokkuleppe: 'Rüütel presidendiks, Savisaar peaministriks.' Viimati osutas kahe erakonna kaksikpaktile Isamaa ja Res Publica liidu kaasesimees Taavi Veskimägi eilses SL Õhtulehes.

Keskerakonna peasekretäri Kadri Musta kinnitusel on Savisaare kiri ennekõike hea tahte märk Rahvaliidu suunas ega tähenda kuidagi seda, et kaks erakonda on sõlminud kokkuleppe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing