Maakonnahaiglad hakkavad tööle ühtse mudeli järgi

21. juuni 2006, 10:29

Sotsiaalministeeriumi teatel otsustas haiglavõrgu arengukava komisjon, et 30 000-40 000 teeninduspiirkonnaga haiglatele luuakse ühtne mudel.

„Maakonnahaiglate süsteem vajab korrastamist, sest hetkel kehtivad haiglate arengukavad on väga erinevad. Seda olukorras, kus neil on teenindada samapalju patsiente,” kommenteeris sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik.

„Sotsiaalministeeriumi nägemus on, et nende maakonnahaiglate teenuste hulk ja struktuur peavad olema enam-vähem ühesugused,' lisas Laasik. 'Loomulikult on iga haigla individuaalne, aga samas saame paika panna üldise skeemi ravijuhtude arvu ja piirkonna suuruse järgi.”

Abiministri sõnul tulenevad erinevad arengukavad sellest, et hetkel õigusaktides kehtivad normid haiglatele on erinevad või puuduvad üldse. „Näiteks erineb hooldusravi osutamiseks vajaminev ruutmeetrite arv või siis pole kindlaks määratud, kui suur on iga haigla teeninduspiirkond,” ütles Laasik.

Aktiivravi jääb kõikidesse nendesse haiglatesse alles, kuid täpsustub mõnede teenuste korraldus. „Uus mudel on hetkel kehtiva üldhaigla ja kohaliku haigla tüübi vahepealne variant ning puudutab kokku kaheksat haiglat: Rapla, Haapsalu, Kuressaare, Jõgeva, Paide, Valga, Võru ja Põlva haiglaid,” täpsustas Laasik.

Haiglavõrgu arengukava komisjoni kuuluvad sotsiaalministeeriumi, haiglate liidu, arstide liidu, maakonnaarstide koja, haigekassa ja tervishoiuameti esindajad. Komisjon tegeleb kogu Eesti haiglate võrgu ümberkorraldamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing