Politsei palub jaanipäeval kaine mõistus säilitada

Annika Matson 21. juuni 2006, 15:40

Põhja Politseiprefektuur soovitab inimestel jaanipäeva mõistlikult tähistada ning alkoholiga piiri pidada.
'Kõige suuremaid pahandusi toob jaanipäevalistele alkohol,' ütles Põhja Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna politseidirektor Tarmo Miilits.

Just liigselt alkoholi tarvitanud inimesed satuvad tema sõnul kergemini konfliktidesse ja erinevatesse õnnetustesse.

Juba enne peole minekut tuleb läbi mõelda, kuidas sealt koju tagasi saab. Hea on, kui igas seltskonnas on kokku lepitud, kes peolistel silma peal hoiab ja nad hiljem turvaliselt koju toimetab.

Põhja Politseiprefektuur pöörab saabuvate pühade perioodil enam tähelepanu turvalisele liiklemisele. Väljas on täiendavad jõud ja korraldatakse erinevaid politseioperatsioone joobes juhtide tabamiseks ja liiklusturvalisuse tagamiseks.

Väikestel jaanitulelistel võiks taskus olla lapsevanema nimi ja mobiiltelefoninumber, et eksinud lapse leidmisel vanemaga kiirelt ühendust saada. Asjatu mure vältimiseks võiksid suuremate laste vanemad teada, kus ja millal nende lapsed liiguvad. Teades mõne oma lapse kaaslase telefoninumbrit, saate temaga kontakti ka siis, kui lapse enda telefon ei vasta.

Eelmisel aastal ajavahemikus 22.06-24.06 tabas Põhja politseiprefektuur 109 joobes juhti ja 147 kiiruseületajat. Registreeriti 8 röövimist, 10 taskuvargust, 7 avaliku korra rasket rikkumist ja 12 kehalist väärkohtlemist. Inimkannatanutega liiklusõnnetusi oli samal perioodil 7, milles sai kannatada kokku 7 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing