PM: Riigipalgalistele süttis roheline tuli üle lahe tööleminekuks

22. juuni 2006, 07:45

Eestit ohustab lähiajal ka riigipalgaliste lahkumise laine, sest Eesti ja Soome ametiühingutegelaste koostöölepe toetab eestlaste minekut üle lahe.

Kui spetsialistidest riigiametnikud – vangivalvurid, politseinikud või tuletõrjujad – on seni läinud euroliitu lihttööle, siis nüüd ennustab ametiühing minekut juba õpitud erialale, kirjutab Postimees.

Soome Avaliku Sektori Ametiühing ja Eesti Riigi- ja Omavalitsusasutuste töötajate ametiühing sõlmisid teisipäeval leppe, mis tagab Eesti päästjatele Soome minnes kohe kõik sealsed ametiühingu garanteeritud hüved. Varem oleks need Eestist pärit töötajaile hakanud järk-järgult laienema alles kuue kuus möödudes.

Nii istub praegu viis Tallinna Lilleküla komando tuletõrjujat piltlikult öeldes juba pooleldi pakitud kohvrite otsas, et asuda tööle Soome lahe põhjakaldal.

Eesti Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liidu ROTAL juht Kalle Liivamägi ütles, et paljud sotsiaaltöötajad, vanglaametnikud ja päästjad saaksid kas või homme päev Soome tööle.

'Tean, et Helsingi piirkonnas on praegu 60 vaba päästja kohta,' nentis Liivamägi, kes ei imestaks, kui Tallinna ja Harjumaa tuletõrjujad kõik sinna läheks.

Umbes kuu aega on Loviisas tuletõrjuja leiba söönud tallinlane Villu Ojasoo. 'Vara on veel rääkida, ega päriselt sisse elanud veel ei ole,' lausus ta. Tööle läheb mees hommikul kiirlaevaga, pärast ööpäevast vahetust kodumaale tagasi pere juurde.

'Töö on sama mis Eestiski, kuid siin tehakse kõik, et ei oleks stressi,' kommenteeris ta. 'Palk on parem ja ülemuste suhtumine teistsugune. Eestis tehakse vaid suuri sõnu.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing