Delli hinnapoliitika muutus mõjutab ka Eestit

18. juuli 2006, 14:05

Maailma ühe suurima arvutitootja Dell poolt eelmisel nädalal avalikustatud muudatused hinnapoliitika lihtsustamiseks peegelduvad nüüd ka Eestis.

Sellest teatas Delli üks edasimüüjaid IT Grupp. Dell teatas 13. juulil, et vähendab ostuprotsesside lihtsustamiseks ja kliendirahulolu tõstmiseks eripakkumisi ja kompensatsioone toodetele ja teenustele ning selle kompenseerimiseks alandab hinnakirjade taset. Dell viib nimetatud muudatused sisse järgmise 12-18 kuu jooksul, kuid hinnalangus mõjutab juba hindu ka Eesti turul.

“Siiani oleme pidanud paljudel juhtudel selgitama, miks mujal regioonides toimuvad hinnakorrektsioonid ei mõjuta Delli toodete hindu Eestis. Seekord saame lõpuks saame ka kohalike ostjate jaoks hinda korrigeerida vastavalt Delli hinnalangusele,” ütles IT Grupi müügijuhi Esti Ehatamm-Felsi, kelle sõnul kadusid osa Delli erisoodustusi juba mõnda aega tagasi, kuid hinnakirjade muutused viibisid.

Nüüd on ka need lõpuks Eestisse jõudva kauba puhul kehtima hakanud ning see on igati tervitatav. “Käesolev hinnalangus on ainulaadne, kuna üldjuhul pole Delli globaalsed hinnapoliitika muutused varem Eestit otseselt puudutanud,” rääkis Ehatamm-Fels. Selle põhjuseks on erisused Delli oma esindustele ja edasimüüjatele kehtivate tingimuste vahel, Eestis Dellil oma esindust aga pole.

Eestis on Delli hinnakirja korrektsioon mõjutanud eelkõige äriseeria (Latitude) sülearvuteid, mille hind langes ca 10 protsenti. Lisaks sülearvutitele on langenud ka enamiku Optiplex äriseeria lauaarvutite hinnad.

Uute Dell 9 generatsiooni serverite müügihind oli juba nende turule tulemise hetkel üliagressiivne. Võrreldes uute HP 5 generatsiooni serveritega on hinnaeelis Delli kasuks hetkel olenevalt mudelist ca 15 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing