PM: Eesti-Soome gaasijuhe välistab gaasinappuse

18. juuli 2006, 08:02

Eesti ja Soome vahele rajatav gaasijuhe peaks välistama võimaluse, et Eesti Gaas ei suuda kõiki soovijaid vajaliku gaasikogusega varustada.

Praeguseks on alustatud Soome lahe põhjas lookleva gaasitoru keskkonnauuringutega. Soome firma Gasum projektijuht Seppo Nurminen ütles Postimehele, et rahvusvahelise uurimiskomisjoni abil püütakse gaasitoru paigaldamiseks välja selgitada merepõhja geoloogilised omadused.

Nurmineni sõnul uuritakse Inglismaalt tellitud aparaatide abil merepõhja akustilisi ja seismilisi omadusi, kaardistatakse maapõhja kvaliteeti, vaadatakse, kas mere põhja ei ole uppunud esemeid või sõjaaegseid miine.

'Esialgsetest tulemustest võib ehk rääkida augusti teisel poolel,' rääkis ta. 'Lõpulikud tulemused selguvad oktoobri keskel.'

Kui uurimistulemused on positiivsed, langetatakse trassi rajamise otsus tuleval aastal ning ehitus peaks lahti minema 2008. aastal. Valmima peaks kuni 100 miljoni eurone projekt kõige varem 2010. aastaks.

Seni ei ole veel otsustatud, kas toru hakkab olema vaid ühe- või kahesuunaline. Eesti Gaasi müügiettevõtte direktori asetäitja Marge Randmaa sõnul võimaldaks kahesuunaline trass gaasi vajadusel ka Soomest osta ning see suurendaks tarbijate varustamiskindlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing