Jaava saare tsunamis hukkunute arv tõusis üle 500

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 13:32

Jaava saart tabanud tsunamis hukkunute arv on tõusnud 520-le, vahendab Eesti Päevaleht Online BBC-d.

Merealusest 7,7 magnituudisest maavärinast tingitud 2 meetri kõrgune hiidlaine tabas Pangandarani kuurortlinna esmaspäeva pärastlõunal.

Kuigi riigis on püütud juba alates 2004 aastast tsunamiohust teavitavat hoiatussüsteemi käivitada, ei saanud esmaspäevase tsunamiohu kohta Indoneesia rannikualad ühtegi hoiatust.

USA ja Jaapani agentuuri edastasid koheselt pärast maavärinat tsunamihoiatuse Indoneesiale ja Austraaliale. Indoneesia valitsuse ametnike sõnul said nad Jaava saart ähvardanud tsunami kohta hoiatuse, kuid ei suutnud seda edasi anda.

Isegi kui hoiatus oleks edasi antud, puuduvad piirkondades alarmeerimissüsteemid, mis teavitaksid ohust ka rannikualade elanikke.

Indoneesia asepresident Jusuf Kalla ütles, et valitsus ehitab hoiatussüsteemi Jaava saarele ning rannikualadele kolme aasta jooksul.

Punase Risti esindaja Peter Cameron ütles BBC-le, et kohalik valitsus sai tsunamihoiatuse kõigest 20 minutit enne hiidlaine saabumist.

Jaava saare elanikud on endiselt hirmunud ning jätkasid mägedesse suundumist ka täna hommikul. Hetkel elab piirkonnas 50 000 inimest ajutistes telkides.

27. mail tabas Jaava saart 6,3 magnituudine maavärin mille tagajärjel hukkus 5 800 inimest. 2004. aastal kaotas Sumatra saart tabanud tsunamis elu 130 000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing