Kohtutäituritel jagub Virumaal tööd küllaga

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 13:36

Olenemata sellest, et võlgnevus on kohtutäiturite tasude tõustes võlgnikule veelgi kallinenud, pole Lääne-Viru kohtutäiturite töömaht sellest vähenenud.

Justiitsministeeriumi eelmisel nädalal avaldatud teate kohaselt on iga seitsmes eestlane võlgnik, kirjutab Virumaa Teataja. Ka Rakvere kohtutäiturid nendivad, et töö hulk on viimastel aastatel suurenenud. “Isegi pärast 2001. aasta reformi, mis nägi ette võlgnevusele veel kohtutäituri tasu lisamise, mis muudab võla selle võrra suuremaks, pole töö hulk kohe kindlasti vähenenud, pigem vastupidi,” ütles Lääne-Virumaa kohtutäitur Raigo Pärs.

Sama piirkonna kohtutäitur Kersti Vilbo jagab lähtuvalt menetlusest võlgnikud kolmeks: inimesed, kes varem on olnud võlgnikud ja on ka edasi. Võlgnikud, kes on kogemusest õppinud ja üritavad end parandada, ning need, kellel pole varem kohtutäituriga tegemist olnud ja asjade käik võõras.

“Tihti saab võlgnikele, kelle menetlust lõpetad, öelda, et loodetavasti enam ei kohtu. Ja siis ikkagi tuleb mõni teatud aja pärast tagasi,” kirjeldas kohtutäitur Kersti Vilbo olukorda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing