Päästjad võitlevad endiselt Agusalu metsapõlenguga

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 10:07

Viimastel andmetel on Agusalu põlenguala suurus 1250 hektarit, millest kahesajal hektaril paiknevate tulekollete kustutamiseks jätkuvad aktiivsed kustutustööd.

Päästetööde juhi Tauno Suurkivi sõnul alustati öösel põhja- ja idasektori voolikuliinide ümberpaigutamist kagu- ja edelasektorisse, suurendamaks tööjõudlust nendes, seni veel kõige probleemsemates kustutuslõikudes, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Suurkivi hinnangul võtab voolikuliinide ümberpaigutamine aega vähemalt täna lõunani, sest vahemaad on pikad ning liikumine maastikul vaevaline. Uutes lõikudes alustatakse aktiivset kustutustööd päeva teises pooles.

Kagusektoris jätkab tööd ka Soome päästemeeskonna üksus. Põhja-ja idasektoris jätkavad kümmekond meest tuleluuret ja järelkustutustöid.

Esmaspäeval Struuga jões tehtud süvendustööd olid tulemuslikud ning taastasid kustutustöödeks vajaliku veetaseme.

Kustutustööd Illuka vallas Agusalus kestavad seitsmendat päeva.
Teade metsapõlengust tuli 12. juulil, kui põlengu pindalaks hinnati ca 35 ha. Tuule tugevuse ja suuna äkilise muutuse tõttu väljus tulekahju 15.juuli õhtupoolikul kontrolli alt ning levis mitmete erinevate suurusega tulekolletena hinnanguliselt 1000 hektarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing