Püromaanid süütasid mööblitehase toorainelao

24. juuli 2006, 09:53

Laupäeva öösel puhkes Tartus ilmselt püromaanide kaasabil kaks suurt põlengut, kus ühes hävis 500 000 krooni eest mööblitehase tooret ja teises puukuurid.

Laupäeval kell 2.24 kutsuti tuletõrje ladude juurde, kus Tarmeko spooniladu leekidesse oli lahvatanud, kirjutab SLÕhtuleht. Kõigest pool tundi hiljem oli äkki tules ka Kabeli 17 maja puukuuririvi. Läheduses sattus tuleohtu ka elumaja.

Mõlemad põlengud puhkesid vana raudtee lähedal, kus kohalike sõnul luusib alatihti kahtlasi noortekampasid.

Süütamist sunnib kahtlustama kas või seegi, et vineerilehtede pakid võtsid tuld keskelt. Põlengu vallandamiseks pidi keegi poollahtisse lattu sisse hiilima, sest üle laoplatsi piirdeaia poleks sinna õnnestunud tikku ega süütepudelit heita.

Tarmeko laopõleng jõudis paisuda nii võimsaks, et seda kustutati veel ka pühapäeval. Kahju küündib 500 000 kroonini. Õnneks polnud spoonilao läheduses elumaju ega inimesi.

Kabeli tänava majaelanikud usuvad, et kuurid põletas maha just süütaja – nimelt olla kuuride taga aeda auk lõigatud, et elanike panipaikade juurde pääseda.

Süütamist kahtlustab mõlemal puhul ka päästekeskuse operatiivkorrapidaja Enn Lepik – seda enam, et Tarmeko laos polnud näiteks elektritki.

Lepiku teada nähtud mõlema põlengupaiga lähedal ka umbes 20-aastaseid noormehi, keda aga tabada ei suudetud. Kuurid ja seal olnud vara kaotanud majaelanikud hindavad kahjusummaks ligi 100 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing