Elion kiirendas interneti välisühendust 20%

24. juuli 2006, 11:37

Elion rajas võrgusõlme Saksamaale Frankfurti ning liitus 175 internetiteenuse pakkuja võrke ühendava sidumispunktiga DE-CIX, mis kiirendab välisühendust 20%.

Tänu oma võrgusõlme rajamisele ja DE-CIX-ga ühinemisele tõusis Elioni teatel kõigi interneti välisühenduste kogumaht rohkem kui 12 gigabitile sekundis, mis on teadaolevalt suurim Eesti internetiteenuste pakkujate seas. Ettevõtte välisühenduste läbilaskevõime suurenes ühtekokku rohkem kui 20 protsenti.

Elioni võrguteenuste talituse direktori Toivo Libliku sõnul liitus Elion 2004. aastal maailma ühe suurima internetivõrkude sidumispunktiga London Internet Exchange (LINX), mis ühendab hetkel 210 internetiteenuse pakkuja võrke.

„Liitumine teise sidumispunktiga Frankfurdis annab võimaluse jaotada paremini võrguliiklust erinevate välisühenduste vahel ning tänu sellele pakkuda klientidele kiiremat ligipääsu välismaistele internetivõrkudele,” kommenteeris Liblik. „Tulevikus kavatseme rajada ka otseühenduse Elioni võrgusõlmede vahel Londonis ja Frankfurdis, et tagada veelgi paremini interneti välisühenduste toimimine võimalike rikete korral.”

Lisaks Saksamaale on Elionil interneti välisühendused ka Suurbritanniasse, Soome, Rootsi, Lätti ja Leetu. Välisühendused erinevate teenusepakkujatega tagavad selle, et kui mõnel suunal neist ilmneb rike või tekib ülekoormus, siis on võimalik kasutada välismaal asuvaid internetiservereid ülejäänud ühenduste kaudu.

Elion haldab ka Eesti interneti sõlmpunkti Tallinn Internet Exchange (TIX-LAN).

Saksamaal Frankfurdis asuv DE-CIX (<#www.de-cix.net=http://www.de-cix.net>) kuulub Euroopa kolme suurima internetivõrkude sidumispunkti hulka. DE-CIX on asutatud 1990. aastate keskpaigas ja ühendab hetkel 175 internetiteenuse pakkujate võrke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing