EPL: Lätlased avavad Riia-Valga liini

24. juuli 2006, 07:32

Läti raudtee kavatseb järgmisel aastal avada rahvusvahelise liini Riiast Valgasse.

'Jah, selline on meie strateegiline plaan,' kinnitab Eesti Päevalehele Lätis reisivedusid korraldava Pasazieru Vilciensi juht Linda Baltina huvi Riia ja Valga vahelise ühenduse vastu.

Kava järgi juba järgmisel aastal. Ekspressliin. Kiire. Mugav. Aga sealt edasi? Tartu, Tallinn? 'Praegu veel mitte,' jääb Baltina kõhklevaks. Küll on ta huvitatud koostööst Eesti vedajatega, kes võiksid reisijaid Valgast põhja poole transportida. Kahe pealinna vahelise otseliini loomisel on aga suureks takistuseks Tartu ja Valga vahelise raudteelõigu kehv kvaliteet.

Edelaraudtee direktor Kalvi Pukka räägib, et ka nemad on arutanud Tallinnast Riiga sõitmise võimalusi. Asi on jäänud samuti liikluskiiruse, täpsemalt -aegluse taha. Kolmandat potentsiaalset vedajat Go Gruppi esindav Silvia Pärmann toetab kõrvalt: 'Tartu-Valga raudtee kvaliteet peaks hüppeliselt tõusma, enne kui me üldse mõtleksime otseühendusele Riiaga.'

'Ei ole sel lõigul häda midagi,' kommenteerib Eesti Raudtee esindaja Priit Koff Eesti Raudteest Valga-liini.

Vedajate meelest tekitab see aga nõiaringi. Inimesi ei ole, sest liiklus on aeglane. Liiklus on aeglane, sest investeeringuid pole. Investeeringuid pole, sest inimesed ei reisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing