PM: Linn võtab hooletusse jäetud majalobudike omanikud ette

24. juuli 2006, 08:03

Munitsipaalpolitsei andmetel on Tallinnas 153 tühja ning osaliselt põlenud ja lagunenud majalobudikku, millest paljud tuleks kiiremas korras lammutada.

Pärast seda, kui linnapea Jüri Ratas käis koos linnaametnikega mai keskel Tallinna tühje maju kaemas, sai munitsipaalpolitsei ülesande koostada nimekiri kõigist nendest linna «vaatamisväärsustest», kirjutab Postimees.

Nimistusse kogunes 153 majalobudikku, millest 48 asub kesklinnas ning 34 Põhja-Tallinnas.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul valib linnavalitsus koostöös linnaplaneerimise ametiga nüüd välja need majad, mis ohustavad kõige enam tänaval kõndivaid inimesi ning on ka tuleohtlikud. Asjatundjad teevad selgeks, kas neid hooneid on võimalik taastada ning kui palju see võiks hinnanguliselt maksma minna. Majad, mis taastamist ei vääri, tuleb lihtsalt lammutada.

'Selle otsuse saadame igale omanikule ning kui ta ei suvatse oma kinnisvaraga midagi ette võtta, siis rakendame juba ehitusseadusest tulenevaid meetmeid,' selgitas Sõtnik. 'Anname ikka mõistlikud tähtajad, et kui inimene peab ehitist endale vajalikuks, siis jõuaks ta selle ka korda teha.'

Korraldustele mittealluvate omanike suhtes saab rakendada asendustäitmist ehk hooned sunniviisiliselt lammutada.

Esimese asjana teeb munitsipaalpolitsei majaomanikele hoiatuse ning annab tähtaja, milleks omanikud peavad hoonetel vähemalt esimese korruse aknad laudadega kinni lööma, et juhuslikud hulgused majja sisse ei pääseks. Osa lagunenud hooneid kuulub ka linnale, nendega peavad linnaosavalitsused samamoodi talitama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing