Maailma suurima naftafirma kasum kasvas kolmandiku võrra

27. juuli 2006, 15:35

Maalima suurima naftafirma Exxon Mobili teise kvartali kasum kasvas 36%, 10,4 miljardi dollarini (128 miljardi kroonini), vahendas Bloomberg.

Exxon Mobili käive tõusis 12%, 99 miljardi dollarini (1,2 triljoni kroonini), ületades ühtlasi päevas miljardi dollari piiri. Kasum aktsia kohta oli 8 senti kõrgem kui analüütikud olid ennustanud.

Teise kvartali tulemusi toetasid kasvavad naftahinnad ning suurenenud nõudlus kütuste järele. Firma on suurendanud toodangut Aafrikas ja Venemaal ning otsib uusi maardlaid Indoneesias ja Madagaskaril. 'Kasum on olnud suurepärane,' kommenteeris James Investment Researchi fondijuht Barry James, kelle portfellis on ka 54 500 Exxon Mobili aktsiat.

Teises kvartalis maksis naftabarrel USAs, kus tarbitakse veerand maailma naftast, keskmiselt 70.72 dollarit, mis on 33% kõrgem kui eelmisel aastal. Citigroup on välja arvutanud, et kui nafta hind tõuseb dollari võrra, suurendab see Exxon Mobili kasumit aktsia kohta 1,5% võrra.

Exxon Mobil on ka maailma suurim naftatöötleja. Keskmine marginaal, mille firma saab 1 barreli nafta töötlemisest bensiiniks või diislikütuseks, kasvas teises kvartalis 41% võrra rekordilise 16 dollarini.

Aastaks 2010 kavatseb Exxon Mobil kulutada 20 miljardit dollarit aastas uute nafta-ja gaasimaardlate, töötlemistehaste ja gaasiterminalide rajamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing