PM: Eestlased jõudsid ülemaailmse arvutimängude võistluse finaali

27. juuli 2006, 07:59

Riias ülemaailmsete arvutimängude võistluse World Cyber Games (WCG) Baltimaade finaalis esikoha pälvinud Eesti meeskond sõidab Itaaliasse WCG üldfinaalile.

World Cyber Games on maailma esimene mängukultuuri festival, mille mõte on üldise üksteisemõistmise edendamine arvutimängude kaudu. Üritus on algatatud 2000. aastal ning seekord toimub see 18.-22. oktoobrini Itaalias Monzas, kirjutab Postimees.

WCG on maailma prestiižseim e-spordi võistlus, mille auhinnafond on mänguturniiridest suurim. Eelmisel aastal ulatus see peaaegu poole miljoni USA dollarini.

Eesti Arvutiklubi presidendi Remo Tiigiranna sõnul on tegemist väga mastaapse üritusega, kus omavahel võtavad mõõtu maailma parimad mängijad. «Igas riigis toimuvad kõigepealt eelvõistlused, kus selgitatakse välja parimad, kes finaali pääsevad,» sõnas ta. Kokku osaleb WCG üldfinaalis Itaalias 11 Baltimaade mängijat.

Eesti meeskond nimega sYnck, võidutses Riias toimunud finaalis strateegiamängus Counter Strike. Counter Strike on meeskonnapõhine tulistamismäng ning selle mõte seisneb vastasmeeskonna alistamises.

Noormeeste sõnul käiksid nad erinevatel võistlustel rohkemgi, kui leiaksid endale korralikud rahastajad. 'Eestis ei ole mõtet enam mängida, sest meie tase on juba piisavalt kõrge,' laususid nad kui ühest suust ja hellitasid lootusi järgmisel aastal ehk isegi elukutselisteks mängijateks saada.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing