EPL: Burkhardt: Eesti Raudtee müük võib nurjuda

28. juuli 2006, 07:34

Baltic Rail Service"i (BRS) nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul võivad vaidlused riigiga raudteefirma suurosaluse müügi Eesti Raudtees nurjata.

Teatavasti soovib riik üles öelda erastamislepingu, millega 2001. aastal müüdi 66 protsenti Eesti Raudteest BRSile. Põhjuseks erastaja kohustuste väidetav mittetäitmine. BRS on aga juba aasta jagu otsinud oma osalusele Eesti Raudtees uut omanikku, kirjutab Eesti Päevaleht.

Burkhardt ennustab Eesti raudteele rahanappust investeeringute tegemiseks, mis on aga Eesti valitsuse probleem.

Tänavu juuniks pidi varasemate lubaduste kohaselt olema raudtee müüdud. Aga müüki pole toimunud.

'Sellised asjad võtavad alati aega. Suvi on vaikne aeg, Euroopas on väga raske inimesi kokku saada, kuid peame jätkuvalt ostuhuvilistega kõnelusi. Kahe potentsiaalse ostjaga oleme vahetanud ostu-müügilepingute mustandeid, ent lõplikku kokkulepet kõikides tingimustes kellegagi pole,' vastas Burkhardt.

Juttu on olnud kolmest huvilisest – Prominvestorsist, Deutsche Bahnist ja ka Transgroup Investist.

'Üks neist mõtles ümber, kahega jätkuvad läbirääkimised. Kes neist, ei saa öelda,' ütles Burkhardt.

Tema sõnul takistab kokkuleppele jõudmist tüliõun Eesti valitsusega. 'Arvan, et kui me septembrist taas asja kallale asudes ei suuda paari kuuga tehinguni jõuda, siis seda ei tulegi,' lausus Burkhardt. 'Me ei kavatse raudteed niisama käst ära anda, selle ostuks peab tulema hea pakkumine või me ei müü üldse. Mina igatahes olen valmis oma osalust Eesti Raudtees veel aastaid säilitama.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing