Ukraina president kutsub suurt koalitsiooni looma

28. juuli 2006, 10:01

Ukraina president Viktor Juštšenko kutsus parteisid üles moodustama rahvusliku ühtsuse valitsust, et lõpetada riigis juba mitu kuud kestnud võimuvaakum.

Eile toimunud ümarlaual tegi president parteidele ettepaneku allkirjastada rahvusliku ühtsuse memorandum, mis tagaks sõnavabaduse kaitse, riigi territoriaalse puutumatuse, liberaalsed majandusreformid, lõimumise Euroopaga ning Ukraina keele kaitse. Ühist seisukohta ei suudetud aga saavutada NATOga liitumise osas, mistõttu kuus tundi väldanud kõnelused eile tulemusi ei andnud, vahendab Bloomberg. Täna kõnelused jätkuvad.

Juštšenko tahab, et uus koalitsioon kindlustaks aastase majanduskasvu vähemalt 5% tasemel ning hoiaks inflatsiooni allppol 10% taset. Samuti on presidendi soov Ukraina kiire liitumine Maailma kaubandusorganisatsiooniga WTO.

Ukrainas kestab võimuvaakum märtsikuistest parlamendivalimistest saadik. Kuna parlament ei suutnud 60 päeva jooksul moodustada uut tegusat valitsust on presidendil õigus parlament laiali saata ja korraldada uued valimised. Sellist lahendust toetab Juštšenko liitlane oranžis leeris Julia Tõmošenko, kes tahab välistada igasuguse liidu valimistel enim hääli saanud venemeelse Viktor Janukovitši Regioonide parteiga. Juštšenko pole selle sammuga kiirustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing