etv24: Eesti teistest idabloki riikidest vähem korrumpeerunud

28. juuli 2006, 12:21

Siirderiikidest vaid Eestis ja Sloveenias on korruptsiooni tase võrreldav Lääne-Euroopa riikide keskmisega, selgus äsja avaldatud Maailmapanga aruandest.

Maailmapanga aruande kohaselt oli 2005. aastal korruptsioon ettevõtete vahelises läbikäimises sagedane vähem kui 10% Eesti ettevõtete juhtide arvates, vahendas etv24.

Parem kui Eestis oli see näitaja endistest Nõukogude bloki riikidest vaid Sloveenias, kusjuures Eestis on toimunud suurem muutus paremuse poole võrreldes 2002. aastaga.

Pisut enam näevad oma riigis korruptsiooni Läti ettevõtete juhid, ja oluliselt enam Leedu ettevõtjad, kes pealegi arvavad, et olukord halvenes 2005. aastal võrreldes 2002. aastaga.

Eesti ettevõtete juhtide hinnangul maksid nad altkäemaksudeks 2005. aastal vähem kui 0,5% aastatulust. Ka see näitaja oli parem kui Eestis siirderiikidest vaid Sloveenias, ning Eesti ületab seejuures ka sellist riiki nagu Saksamaa.

Korruptsiooni pidasid probleemiks ligikaudu neljandiku Eesti ettevõtete juhid. Selle näitaja osas oli Eesti Sloveenia, Valgevene ja Usbekistani järel paremuselt neljas. Ajavahemikul 2002-2005 korruptsiooni probleemiks pidavate Eesti ettevõtete juhtide osatähtsus kasvas.

Keskmiselt ei pidanud Eesti ettevõtete juhid seadusandlikus protsessis esineva korruptsiooni mõju ettevõtetele suureks. Selle näitaja osas oli Eesti Valgevene ja Usbekistani järel siirderiikide seas paremuselt kolmas. Ajavahemikul 2002-2005 see näitaja Eestis natuke paranes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing