Politsei saab 23 uut kiirusemõõtjat

31. juuli 2006, 12:15

Politseiamet soetas politseipatrullidele 23 kiirusemõõtjat, millest seitsmel on komplektis ka uudne videosalvestusseade.

„Uute kiirusemõõtjate valikul jälgisime eelkõige seadmete kasutuslihtsust, mõõtekaugust ning tulemuste salvestamise ja esitamise võimalust,“ ütles politseiameti logistikaosakonna tehnikatalituse juhataja Eldur Jõgi.

Seitse kiirusemõõtjat on juba kätte saadud, lähiajal saabub veel 16. Esimestena saabunud radaritega on komplektis uudsed videosalvestusseadmed. Ülejäänud 16 kiirusemõõtjat on lidarid, mis töötavad laserkiire abil.

Esimene salvestusseadmega kiirusemõõtja paigaldati julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse autole, kus katsetatakse selle kõiki kasutusvõimalusi. „Lisaseadmega on võimalik peale kiiruseületamise tuvastada ka teisi liiklusrikkumisi,” sõnas julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse komissar Tarmo Salus. „Näiteks on tänu videosalvestusseadmele võimalik registreerida punase fooritulega ristmiku ületamist, valesid manöövreid, teiste liiklejate vahel „nõelumist“ ja muud sellist.“

Katsetusperioodi järel saavad uued salvestusseadmetega kiirusemõõtjad ka kõik prefektuurid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing