PM: Valgamaa plaanib euroraha toel uue kutseõppekeskuse ehitamist

31. juuli 2006, 07:50

Uueks perioodiks eraldatava eurorahaga saab nüüdisajastada pea kõik Eesti kutseõppeasutused, Valgamaa aga tahab ehitada päris uue kutsekooli.

Valgamaa kutseõppekeskuse kitsastes oludes omandab praegu tisleri, koka või autoremondilukksepa kutset üle 500 õpilase, neist 200 Helme ja 300 Valga osakonnas, kirjutab Postimees.

Õppeasutuse direktori Laur Speegi sõnul on õpitingimused kehvad, hooned väsinud ja remontimata. 'Otsus ehitada täiesti uus koolihoone on tehtud, see on vältimatu. Loodame saada uuel eelarveperioodil Euroopa Liidu tõukefondidelt selleks 130-140 miljonit krooni, uue kooli asukoht on juba valmis vaadatud,' rääkis ta.

Speegi sõnul pole taasiseseisvunud Eestis veel täiesti uusi kutsekoole rajatud ning seepärast ei oska keegi öelda, milline tänapäevane kutseõppeasutus välja nägema peaks.

'Tahaksime juba järgmisel aastal projekteerima hakata, et kui Euroopa rahad lahti lähevad, oleks meil projekt lauale panna. Kahe kuu jooksul peaks selguma, kas meie taotlus saada projekteerimisraha läheb järgmise aasta riigieelarvesse sisse või mitte,' rääkis ta.

Uus koolihoone peaks kerkima Valga linna äärde, Tartu-Riia maantee ja piiripunkti vahetusse lähedusse. Speegi sõnul on koht strateegiliselt väga hästi valitud, sest uue kooli eesmärgiks on hakata vastu võtma ja koolitama ka Läti õppureid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing